Dlaczego dobra księgowa to prawdziwy skarb?

0
556

employee-740670_1280Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że szefowie małych czy dużych firm muszą stale podejmować dobre decyzje. Jeśli ich wybory są błędne, wtedy nie będą zarabiać odpowiednio dużych pieniędzy, a ich przedsiębiorstwa mogą nawet w dłuższej perspektywie czasowej splajtować.  Szefowie każdej firmy muszą sobie z tego zdawać sprawę. Tak naprawdę już od momentu rekrutacji powinni być bardzo czujni, aby zrobić wszystko, żeby podjąć naprawdę bardzo dobrą decyzję. W końcu od tego, kogo zatrudnią zależy potem los ich firmy. To nie powinna być zaskakująca opinia. Szefowie – w zdecydowanej większości przypadków – nie są w stanie samodzielnie dopilnować wszystkich interesów danej firmy. Muszę mieć oddanych zastępców i szeregowych pracowników, którzy będą lojalni, uczciwi, pracowici i przede wszystkim w żaden sposób nie będą działać na szkodę firmy. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa włodarze zatrudniają różną liczbę osób. Za każdym jednak razem muszą postarać się wybrać najlepszą z dostępnych księgową. Dlaczego jest to tak bardzo kluczowe?
Obowiązkiem szefów wszystkich w Polsce firm jest to, aby mieli porządek w papierach. W każdym przedsiębiorstwie dochodzi do bardzo dużej ilości transakcji. Nawet jeśli szef danej firmy zna się na tym fachu, to nie starczy mu sił, aby wszystko spokojnie i dobrze sporządzić. Musi mieć zatem bardzo dobrą i biegłą księgową, by wszystko posiadało kolokwialnie pisząc ręce i nogi. Tak naprawdę znalezienie kompetentnej osoby w tym fachu wcale nie jest taką łatwą sprawą. Najlepiej, gdyby to był ktoś z rodziny. Wtedy można takiej osobie byłoby z czystym sumieniem powierzyć obowiązek robienia księgowości. Kobieta wykonująca ten zawód musi być krystalicznie uczciwa i maksymalnie precyzyjna. W jej rękach są poniekąd wszystkie transakcje danego przedsiębiorstwa, dlatego dobra księgowa jest też lojalna i bardzo dyskretna.
Niektórzy szefowie wybierając księgową chcą zapłacić tej osobie jak najmniejsze pieniądze. To błąd, ponieważ trzeba docenić tę naprawdę trudną pracę. Poza tym, im lepsza gotówka tym większe szanse, że trafi się na prawdziwych profesjonalistów. W Internecie można zobaczyć ogłoszenia różnych osób, które oferują bardzo niskie ceny. Zazwyczaj jednak gdzieś jest haczyk. W takim przypadku te osoby albo nie mają odpowiedniego doświadczenia, albo umiejętności. Naszym zdaniem wybierając księgową warto kierować się przede wszystkim fachowością danej osoby. Na koniec, trzeba też podkreślić jeszcze inny fakt, dlaczego warto zatrudnić naprawdę dobrą księgową. Otóż, jeśli będzie to fachowa osoba, wtedy z papierami firmy wszystko powinno być w jak najlepszym porządku. Wówczas, żadna kontrola nie wykaże nieprawidłowości. Dla każdego szefa przedsiębiorstwa powinno być to wartością priorytetową. W końcu, jeśli kontrola wykaże błędy to może to spowodować duże straty dla firmy. Nie tylko finansowe, ale może nawet przede wszystkim wizerunkowe. Do takiej sytuacji absolutnie nie można dopuścić, ponieważ może to mieć bardzo nieprzyjemne skutki.