Jaki biznes założysz z niewielkim wkładem finansowym

business-841174_1280Zamierzasz otworzyć własną firmę ale nie masz dużo wkładu własnego? To nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu. Istnieją biznesy, które możesz śmiało otworzyć bez zbyt dużego wkładu własnego.

Jeśli nie chcesz otwierać kolejnego sklepu zastanów się nad tym aby wybrać biznes oparty na szkoleniach. Mały kapitał początkowy z pewnością może z pewnością służyć do kilku profesji. Bez większych przeszkód możesz otworzyć nauka języka obcego(angielskiego, niemieckiego) w zależności od zapotrzebowania, kursy gotowania (zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn), szkoła makijaży lub kursy komputerowe – możesz je tutaj rozbić na różne działy np. szkolenia z Excela, kursy programowania i wiele innych.

Biznes usługowy może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku zastanów się nad franczyzną – tutaj może wystarczyć na sam start nawet do 10 lub 15tys złoty. Co raz więcej osób decyduję się na mobilną pralnię lub myjnie. Takie usługi cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem.

Chcesz wykorzystać swoje pasje np. zamiłowanie do psów lub dietetyki? Jesteś na jak najlepszej drodze. Wystarczy kiedy zastanowisz się nad profesją bycia psim stylistą wraz z dojazdem do klienta a także udzielając profesjonalne porady będąc dietetykiem. Z pewnością te dwie usługi mogą Tobie sprzyjać jeśli tak naprawdę znasz się na tym na tyle dobrze aby można to było świadczyć wszystko profesjonalnie.

Chcesz otworzyć sklep Internetowy jako biznes z małym wkładem początkowym? Możesz oczywiście to zrobić. Co Ci będzie potrzebne? Przede wszystkim jakiś oryginalny pomysł na sklep on-line. Wystarczy, że rozejrzysz się czego brakuję w twojej najbliższej okolicy. Jeśli tak naprawdę nie możesz znaleźć jakiegoś ciekawego sklepu z gadżetami czy śmiesznymi prezentami na 18nastkę to warto w taki sposób rozpocząć swój biznes. Perspektywy zysku można określać jako brak konkurencji i jakaś ,,innowacyjność” w sklepie e-commerce. Wracając do biznesu związanego z ,,pieskami” warto się także zastanowić na tym aby założyć firmę, która będzie korzystać z ubranek dla pieska. W tym przypadku samemu można zająć się produkcją lub także skorzystać z jakiś innych firm. Dlaczego warto uderzyć w ten biznes? Wystarczy tylko spojrzeć i przekonać się samemu na własnej skórze iż to właśnie właściciel tych najmniejszych piesków mogą wydawać na nie bardzo duże kwoty pieniędzy.

Jeśli posiadasz jakąś umiejętność np. tworzenia stron www, programowania to także się możesz zastanowić nad rozpoczęciem tego typu działalności. Zastanów się nad tym w jaki sposób przełożysz swoje umiejętności webmasterskie na ostateczny wynik. Na samym początku spróbuj założyć swoją własną domenę aby później już tylko szukać klientów na twoje usługi. Robiąc porządną wizytówkę ze swoimi realizacjami możesz liczyć na to, że zainteresujesz tym potencjalnych odbiorców. W tym przypadku inwestycje nie muszą być aż tak duże – wystarczy, że zdecydujesz się na zakup domeny – opłata roczna nie będzie aż tak duża. Na sam początek taki biznes może być – wraz z rozwojem twojej firmy możesz liczyć na poszerzenie swojego personelu.


Podziel się swoim zdaniem