Te zawody możesz wykonywać z domu

0
414

blogging-336375_1280Jeszcze kiedyś praca w domu mogła u niektórych wywoływać myśli, że to tylko dorabianie. Jednak wraz z rozwojem nowych technologii to wszystko się zmieniło. Co raz więcej pracowników(na etacie, pracując w pojedynkę) swoje obowiązki wykonuję w domu. Z punktu widzenia pracodawcy taki sposób może dawać dużo korzyści – pomniejszone koszty końcowe w przypadku funkcjonowania całości przedsiębiorstwa.

Zawód, który ostatnio tak prężnie się rozwija dzięki nowym technologiom to z pewnością copywriter/bloger. Na pewno każdy może próbować swoich sił w twojej profesji. Pisać artykuły może niemalże każdy Internauta. Jednak jeśli chodzi o tą branżę to najlepsi mogą liczyć nawet na bardzo wysokie pensje (nawet za jedną pensję reklamową). Można także się spotkać z ogłoszeniami w Internecie, że co raz więcej wydawnictw decyduję się na to, że swoich dziennikarzy zatrudniać będzie tylko i wyłącznie w sposób zdalny – bez konieczności wizyt w biurze.

Sprzedawca sklepu on-line. W Polsce co raz więcej osób decyduję się na to aby założyć swój własny sklep Internetowy. Bardzo często się zdarza, że osoby zatrudnione w swoich małych firmach on-line swoją pracę wykonują tylko w domu. Jak wygląda ich jeden dzień roboczy? Odpowiadanie na pytania email przez kupujących a także odbieranie od nich wiadomości. Oprócz tego tutaj należy zamawiać zamówienia od klientów. Do tego wszystkiego w małym sklepie internetowym należy zaliczać sporządzanie unikalnych opisów na stronach takich jak Allegro bądź Ebay.

Telemarketer to także prężnie rozwijający się zawód, który nie wymaga obecności pracownika w firmie. W takich dziedzinach jak finanse, porady prawne, ubezpieczenia, telefonia komórkowa co raz więcej pracodawców myśli o tym aby konsultanci pracowali tylko w swoim domu. Taka praca może się wiązać zarówno z całym etatem lub tylko częścią etatu.

Jeszcze kiedyś to było niemożliwe ale teraz księgowi co raz częściej decydują się na zakładanie własnych biznesów on-line. To co można zyskać dzięki takiemu rozwiązaniu to na pewno rezygnacja z biura stacjonarnego. Doskonale w zaciszu swojego domu można wykonywać tego rodzaju obowiązki – w tym przypadku chodzi o wystawianie faktur, ewidencję a także właściwe obliczenia.

Google cały czas proponuję użytkownikom innowacyjne rozwiązania. Jaki zawód mógł na tym zyskać? Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że tutaj się mocno rozwinęła profesja jaką jest pozycjoner. Istnieją osoby, które się w tym specjalizują. Wszystkim firmom zależy na tym aby być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google. To właśnie za tą sprawą powiększa się liczba freelancerów mająca na celu podniesienie popularności w sieci jakiejś firmy.

Jeśli chodzi o profesję powiązane z informatyką to na pewno do takiej należy zaliczać – grafika komputerowego. Wraz z rozwojem najnowszej technologii należy przyznać to, że co raz więcej specjalistów np. do Photoshopa decyduję się na rezygnację z etatu na rzecz freelancerki. Czy to jest słuszne rozwiązanie? Wszystko w zależności od tego jak kto na to spojrzy. We własnym domu można być samym szefem dla siebie – nikt nie będzie musiał nas ponaglać. Największe szanse zaistnienia na rynku mają na pewno graficy komputerowi, którzy tak naprawdę posiadają dość bogate portfolio.

Kolejny zawód powiązany z techniką informacyjną to na pewno programista. W Polsce ale i także na świecie będzie rosnąć zapotrzebowanie na informatyków tworzących użyteczne aplikację. Programista mając y duże umiejętności z dużym doświadczeniem może liczyć na specjalne benefity od swojego pracodawcy. Bardzo dobry programista może spodziewać się tego, że zamiast tradycyjnej pracy w domu będzie mógł po prostu wykorzystać swój potencjał wykonując dosłownie taką samą ,,robotę” gdzieś w zaciszu domowym. Z niektórych statystyk można zaobserwować, że obecnie programistów pracujących w sposób zdalny jest około od 10 do 15% – na całym świecie i ta liczba może nieustannie wzrastać.

Jeśli ktoś włada świetnie językami obcymi powinien się zdecydować na ta aby zastanowić się nad pracą zdalną tłumacza. Sposobów na zarabianie jest na pewno kilka – można udzielać korepetycji online, tłumaczyć teksty lub po prostu zainteresować się tworzeniem copywritingu w języku obcym. Biegłość językowa mogą potwierdzać certyfikaty – w tym przypadku dotyczyć to będzie CAE lub FCE. Należy władać np. angielskim, niemieckim w zaawansowany sposób – chodzi tutaj przede wszystkim o tekst pisany ale także o umiejętności komunikacyjne. Nie należy być teoretykiem w tej kwestii ale należy także szukać praktycznych rozwiązań.