Księgowość online – czy warto?

0
301

W dobie dostępu do internetu większość operacji jest przeprowadzanych online. Technologia rozwinęła się do tego stopnia, że praktycznie każdy ma dostęp do internetu w swoim domu. Swoje usługi przez internet prowadzą nie tylko banki ale także księgowość jest prowadzona w takim trybie. Nasuwa się nam pytanie – czy warto zaufać? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć.
W zasadzie jakby nie patrzeć księgowość online ma swoje plusy, bo nie musisz się ruszać z domu, aby je prowadzić. W zasadzie wszystko dzieje się za pomocą internetu a my możemy spać spokojnie. Są osoby, które nie do końca ufają temu sposobowi rozliczenia przychodów dla firmy, ale to ma swoje zalety. Większość młodych ludzi decyduje się na założenie własnej firmy, ale tak naprawdę mają blade pojęcie ile to wszystko kosztuje. W wyniku większość takich firm zamykana jest po niespełna roku.
Biura rachunkowe zawsze będą miały popyt, bo to one tak naprawdę prowadzą wszelkie księgi rachunkowe danej firmy. Jak wiadomo taka usługa słono kosztuje. Chociażby dlatego, że rozliczenie się z przychodów jest obowiązkowe. Jak uratować małe przedsiębiorstwa przed ruiną i zamknięciem firmy? Ano właśnie z pomocą przychodzi księgowość online, której powinniśmy zaufać. Chociażby dlatego, że w tym przypadku nie mamy nic do stracenia a wiele możemy zyskać.
Jaki jest kosz takiej usługi? Za równowartość lunchu mamy do wyboru wszelkiego rodzaju narzędzia księgowe. Prócz dostępu do narzędzi można liczyć na stałe wsparcie ekspertów, jeśli się pogubimy w tym co robimy lub też czego nie potrafimy zrobić. Nieważne jakiej pomocy będziemy potrzebowali – eksperci zrobią co tylko w swojej mocy, aby nam pomóc.
Przechodzimy do palącego pytania- czy księgowość tego typu jest bezpieczna? Mogę zapewnić, że księgowość w trybie online jest jak najbardziej bezpieczna. To co czyni księgowość online to zapewne firmy, za którymi kryją się oszuści. Potrafią wykorzystać fakt, że nie znamy się za bardzo na księgowości i będą chcieli nas „oskubać”. Dlatego jeśli wybieramy firmę, której powierzymy nasze wszystkie dane to nie powinna to być firma pierwsza z brzegu, tylko dobrze przemyślana decyzja.
Księgowość internetowa wydaje się świetnym wyjściem dla początkujących przedsiębiorców. Ale nie tylko, platforma nadaje się także dla tych starszych stażem. Czy największym jej plusem jest niska cena? Między innymi tak, ale nie tylko. Jej największym plusem jest dostępność – przedsiębiorca ma dostęp do swojej firmy praktycznie z każdego miejsca na świecie. Właściwie jedyna rzecz jaką przedsiębiorca potrzebuje do pracy to dostęp do sieci internet.
Samodzielna księgowość internetowa to świetny pomysł na start, bo można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy związanych z księgowością. Trzeba pamiętać, że firma rozwinie się na tyle dynamicznie – to wtedy będziemy potrzebowali pomocy biura rachunkowego, nie ma przebacz. Ale wtedy pieniądze nie będą odgrywały znaczącej roli, bo przedsiębiorcę będzie na to stać.
Wygodę księgowości online doceniają przede wszystkim osoby, które większość czasu pracy spędzają w terenie czy freelancerzy. Zalety księgowości online widzą także inne osoby, które nie chcą marnować czasu na dojazdy do urzędów oraz stanie w kolejkach – wystarczy kilka kliknięć, a faktura czy wyliczenie podatku jest już gotowe.